Wczytuję dane...

Poznaj nas trochę lepiej

W zakładce „o nas” możecie przeczytać, że z dziećmi pracujemy od 10 lat. Zastanawiacie się pewnie: - ok, ale co tak właściwie oni robią? Na czym polega ta praca?
Już spieszymy z odpowiedzią.

Justyna: Od prawie 4 lat prowadzę zajęcia sportowe/ogólnorozwojowe dla Maluchów w wieku 2-4 lata pod marką Football Baby Wałbrzych (tutaj możesz zobaczyć jak wyglądają moje zajęcia -> Football Baby Wałbrzych). Przy pracy z takimi Maluchami najważniejsza jest zabawa. Podczas treningów staram się (poprzez zabawę właśnie) przemycać także różne aspekty edukacyjne – uczymy się wspólnie kolorów, literek, ale też np. dzieci dostają monetę, za którą mogą coś kupić w "sklepie". Choć na zajęciach moi podopieczni rozwijają się głównie motorycznie i fizycznie to jednak poprzez różne zagadki i ćwiczenia aktywizuje również ich wyobraźnię i skłaniam do samodzielnego myślenia w celu rozwiązania zagadki/problemu. Uwielbiam ten moment gdy Maluch sam rozwiąże zadanie i momentalnie biegnie do Rodzica się pochwalić, że ON SAM to zrobił. 

Od 10 lat jestem kierownikiem na obozach i półkoloniach organizowanych przez Football Academy. Wyjeżdżamy razem w góry, nad morze i spędzam z dziećmi całe dnie – podczas treningów jak i wtedy jak wychodzimy „na miasto”. Staramy się ich nauczyć jak się dobrze zachować w różnych sytuacjach, jak siebie wzajemnie szanować oraz uczymy ich samodzielności i odpowiedzialności za siebie i za to co się robi/mówi. 

Śmieję się zawsze, że kto nie miał pod opieką 30 stu młodych piłkarzy w wieku 6-12 lat przez cały tydzień… to życia nie zna ;)


Paweł: Ja natomiast zajmuje się nieco starszymi dziećmi w wieku od 4 do 12 lat. Od 10 lat prowadzę szkółkę piłkarską pod marką Football Academy Wałbrzych. Pełnię tam rolę managera i trenera jednocześnie. Więcej o tym jak wygląda moja praca znajdziesz tutaj -> Football Academy Wałbrzych
Tak jak w przypadku młodszych dzieci z Football Baby, u nas także najważniejsza jest zabawa. Wynik w piłce nożnej jest jej nieodłącznym elementem, jednakże u nas schodzi on na dalszy plan. Aby dziecko mogło się rozwijać piłkarsko, a przede wszystkim fizycznie i psychicznie – ważne jest środowisko, w którym się znajduje. W swojej pracy chce im to zapewnić poprzez wspomnianą już zabawę i przyjazną atmosferę, a przede wszystkim brak stresu – nie dążymy za wszelką cenę do wygrania meczu.
Dlatego też nie dajemy dzieciom gotowych rozwiązań. Uczymy ich poprzez zadawanie im pytań i zachęcamy do samodzielnego rozwiązywania problemów. Nauka na błędach jest najlepsza.

 

W przeciągu tych wszystkich lat pracy z dziećmi widzieliśmy tysiące zabawek, nie tylko przynoszonych przez dzieci na zajęcia lub spakowane do walizki na obóz/półkolonie, ale przede wszystkim na ulicach, placach zabaw, deptakach. Niestety duża część zabawek, które „spotykaliśmy” na swojej drodze nie nadawała się według nas do określenia jako edukacyjne czy kreatywne. Nie chcemy nawet mówić o jakiejkolwiek broni czy mieczach… Zgodzisz się chyba z nami, że plastikowy pistolet z którym dziecko biega po podwórku i strzela do kolegów to wątpliwa wartość ... jakakolwiek? Stwierdziliśmy zatem – a może by tak wyselekcjonować i wybrać spośród miliona bezużytecznych zabawek, te, które nauczą Twoje dziecko czegoś nowego? Te, dzięki którym będzie musiało pogłówkować jak to złożyć? Te, które rozbudzą myślenie kreatywne i nieszablonowe rozwiązania? Również te, które pozwolą poznać otaczający świat, dzięki eksperymentom.


Właśnie kończymy segregować zabawki wg kategorii, tak żeby w łatwy sposób każdy mógł odszukać to czego potrzebuje. Dużo pracy jeszcze przed nami, w tym podział wszystkich zabawek i gier na kategorie wiekowe. Chcemy stale się rozwijać i wzbogacać nasz asortyment o nowe zabawki. Naszym celem jest mieć w swojej ofercie także pozycje bezpośrednio od ich twórców i pomysłodawców.


W naszym projekcie KIDZ chcemy zaproponować Wam - Drodzy Rodzice - zabawki i gry nie tylko dobrej jakości, ale przede wszystkim takie, które wymagają myślenia i kreatywności Waszego Dziecka. Jego zaangażowanie i samodzielność również jest dla nas cenna, dlatego spora część pozycji wymaga własnej inwencji twórczej.

 

A to że dzieci myślą kreatywnie to potwierdzona informacja – pomóżmy im to pielęgnować i rozwijać! Najlepszym przykładem na to jest rozmowa Justyny z jednym z Maluchów:

J – Franio, jak w domu masz puchar nr 1 i nr 2 to teraz jaki będziesz miał?

F - Następny.

Pozdrawiamy

Justyna & Paweł