Wczytuję dane...

Mamo, Tato - nudzi mi się !

Mamo, Tato - nudzi mi się !

Nudzi mi się!

Ile razy przewracaliście oczami gdy usłyszeliście te słowa od Waszych Pociech ?
I zadręczaliście się myślami – przecież dopiero co dostał nową zabawkę? Bawi się dopiero 5 minut i już mu się nudzi? Co jest grane?!


Powodów może być kilka.
Po pierwsze – czy Twoje dziecko nie ma za dużo zabawek? Jeśli widzisz, że któreś leżą w kącie od dłuższego czasu – schowaj je na 2-3 tygodnie. Gwarantuje, że gdy je znów zostawisz w zasięgu ręki i wzroku dziecka pobawi się nimi zdecydowanie dłużej i odkryje ich nowe możliwości. Nie przyzwyczajaj dziecka, że każde zakupy oznaczają nową zabawkę – to wyrobi złe nawyki (dziecko będzie wiecznie „głodne” nowych zabawek, a tą którą właśnie dostał szybko rzuci w kąt). Umówcie się na „nowości” raz w miesiącu lub tylko na prezent (urodziny, dzień dziecka itp.)

Po drugie – ważne, aby dziecko bawiło się zabawkami dostosowanymi do swojego wieku/możliwości. To działa w dwie strony więc np. jeśli dasz dziecku 3 letniemu zabawkę przeznaczoną dla 5-6 latka nie zrozumie jej i nie wykorzysta jej potencjału (gdy już do niej dorośnie może się okazać że zabawka jest już na tyle „oklepana” że wcale Malucha nie będzie interesować. Dlatego jeśli decydujesz się kupić zabawkę „na kiedyś” to niech będzie na kiedyś – schowaj ją i wręcz dopiero gdy uznasz że to już ten czas.. W drugą stronę gdy 3-4 latek ma w dalszym ciągu w pokoju zabawki przeznaczone dla Maluszków – proste sortery i układanki – to może i przyciągną go swoimi kolorami i kształtem ale już na pewno niczego go nie nauczą. Nieśmiertelnymi zabawkami bez wątpienia są klocki, puzzle oraz różne zestawy kreatywne – masy plastyczne, zrób to sam lub różnego rodzaju eksperymenty.

Po trzecie – może to czas przeorganizować swój domowy czas, żeby faktycznie przez chociaż 40 min pobawić się wspólnie z dzieckiem? Może Twój mały odkrywca tego właśnie potrzebuje? Dajmy im wtedy całego siebie i poświęćmy 150% uwagi tylko na wspólną zabawę.
Możemy też zaangażować dziecko do wspólnych prac w domu – wrzuć rzeczy do pralki, pomogę Ci nastawić. Chcesz włączyć zmywarkę? Powiesz mi może gdzie mam schować zakupy? Wspólnie pozamiatamy/ wytrzemy kurze? Może i obowiązki zajmą trochę dłużej, albo będziesz musiała zrobić to jeszcze raz, ale na pewno dziecku będzie się podobało.

Zbliża się świąteczny czas (oby spokoju), który możecie wspólnie kreatywnie spędzić.
Przygotowaliśmy dla Was propozycje zabawek, które nie będą tylko na 5 minut, ponieważ można wykorzystywać ich PRZEKSZTAŁCANIE SIĘ. Gdy Twoje dziecko uwielbia coś przerabiać i zmieniać – te zabawki będą dla niego idealne.1. Zestaw gier 18 w 1 

klasyczne gry planszowe to jeden z najskuteczniejszych sposobów na rozwój zdolności interpersonalnych u dzieci. Dzięki tej grze więcej czasu spędzicie razem przy dobrej zabawie – zagrajcie w sudoku, warcaby, chińczyka, szachy wyścigowe, kółko i krzyżyk i wiele innych! Nie potrzeba 18 pudełek… teraz wszystko zamknięte jest w jednym!2. Pojazdy z Antarktyki 

Tak pojazdy, bo jest ich aż 20! Z ponad 350 elementów dziecko może stworzyć ( z pomocą instrukcji lub bez) aż 20 różnych arktycznych maszyn. Jedna się znudziła? Budujemy nową!
3. Zestaw konstrukcyjny 48 el. - Classic World.


Dzięki niemu dziecko ćwiczy zdolności manualne – przykręcanie/odkręcanie, ale również
 i przede wszystkim kreatywność i rozwija wyobraźnię. W zestawie 10 kart z przykładowymi konstrukcjami a gdy już wszystkie złoży, to niech poniesie go wyobraźnia i stworzy swój własny pojazd!4. Mozaika układanka z pinezkami 88 elementów.

Jedna zabawka a nieskończona ilość wymyślonych postaci, przedmiotów i scenek! Pozwól stworzyć dziecku coś niepowtarzalnego i poproś żeby Ci o tym opowiedział! Dodatkowo jeden obrazek możesz układać wspólnie z dzieckiem – będzie to świetne połaczenie pracy zespołowej!

Autor: Justyna