Wczytuję dane...

Gry planszowe dla 5 latka? A może gry planszowe dla 10 latka?

Gry planszowe dla 5 latka? A może gry planszowe dla 10 latka?

Poszperaliśmy, poszperaliśmy i już wiemy! Najlepsze gry planszowe (i nie tylko) dla dzieci, które zyskują popularność i podbijają internet. Idealne na popołudnia i wieczory w gronie kolegów na obozie, na wesołe rodzinne niedzielne poranki oraz po prostu na nudę.

Jak już wiele razy pisaliśmy, naszym zdaniem gry planszowe fenomenalnie budują więzi społeczne, uczą zasad fair play oraz tworzą rozbudowany obraz świata i rządzących nim zależności. Dzięki planszówkom Maluchy mogą pierwszy raz poznać smak porażki lub przegranej i oswoić się z tym uczuciem (najpierw zapewne skończy się płaczem), ale im częściej będziemy grać, tym lepiej – Młody gracz w końcu będzie chciał wygrać i pewnego razu mu się to uda! Wspierajmy i dopingujmy! Kolorowe karty, plansze, pionki rozbudzają wyobraźnię i kreatywność, mobilizują szare komórki do analizowania sytuacji, podejmowania działań oraz decyzji – które wiążą się z wygraną bądź przegraną – czyli konsekwencja podjętej wcześniej decyzji. Analiza sytuacji w grze wymaga także spostrzegawczości i refleksu. Czegoż więcej można chcieć ? Zaczynajmy więc!


Największym przebojem okazuje się być Splendor !


1. SPLENDOR – młodzi gracze wcielają się w rolę kupców, którzy chcą nabyć kopalnie klejnotów, środki transportu, sklepy, poprzez zbieranie kart i żetonów. Co najważniejsze, ah ten prestiż! Bo o to toczy się gra! Kto zdobywa 15 punktów prestiżu wygrywa!

Wiek: od 10 lat

CENA: 107,38 

SPLENDOR - więcej o grze2. DUNE – kolejna ciekawa rozgrywka o prestiż i najdroższą tym razem … przyprawę świata- melanż znajdującą się na planecie Arrakis. Stań się jednym z bohaterów kultowej książki Franka Herberta, zdobywaj moce i kontroluj najdroższą przyprawę na świecie!

Wiek: od 14 lat

CENA: 190,92 zł

DUNE - więcej o grze

3. MINECRAFT to zabawna gra planszowa dla wszystkich fanów gry Minecraft i nie tylko! W trakcie gry możemy wydobywać surowce, walczyć z potworami – mobami, poruszać się po polu gry lub po prostu budować! Tylko Ci którzy dokładnie zaplanują swój projekt budowy mogą wygrać!
Dodatkowo proponujemy wersję karcianą dla młodszych Graczy TOP TRUMPS – każda karta z postacią ma wartość atrybutów – punkty życia lub siłę ataku. Rozgrywka na zasadzie karcianej gry „w wojne” z mojego dzieciństwa – no cóż karty się zmieniły ale chodzi o to samo. Najwyższa wartość karty wygrywa – zdobądź wszystkie i pokonaj rywali! 

Wiek: od 10 lat
Wiek: od 3 lat (TOP TRUMPS)

CENA - 150,48 zł

MINECFRAT - więcej o grze4. STAR WARS REBELIA – Trwa wojna domowa, REBELIA pozwala graczon odtworzyć starcie pomiędzy Sojuszem Rebeliantów a Imprerium Galaktycznym, każdy z graczy może wyruszyć na tajną misję aby pomóc w realizacji celu, lub utrudnić działania rywali. Wywołaj rebelię na szeroką skalę i przywróć wolność galaktyce!
Wiek: od 14 lat

CENA:  354,00 zł

STAR WARS REBELIA - więcej o grze
5. LA CUCARACHA LOOP – dosyć tego dobrego! W końcu coś jeszcze lepszego czyli gra planszowa dla 5 latków! Gra polega na przeprowadzeniu swoich pionków (żuków) na drugi koniec planszy, jednak trzeba uważać na karaluchy niespodziewanie wyskakujące z rury!
Karaluchy rozpychają się po planszy zrzucając żuczki - te muszą wrócić na start.
Dynamiczny wyścig pełen śmiechu i zabawy!


Wiek: od 5 lat
CENA: 135,29 zł

LA CUCARACHA LOOP - więcej o grze


6. DOBBLE – mamy je dla Was w różnych wersjach – sprawdźcie sami która będzie dla Waszego Gracza! Tylko DOBBLE tłumaczy się w 30 sekund! Gra polega na jak najszybszym pozbyciu się kart z ulubionym bohaterem. Jak? Musimy znaleźć postać/przedmiot na swojej karcie oraz taki sam na karcie na stole (którą widzą wszyscy) kto pierwszy ten lepszy!
Moja ulubiona gra z młodymi piłkarzami na obozach – kto jeszcze nie ma - obowiązkowo trzeba się zaopatrzyć  


CENA: od 48,23 zł

DOBBLE - więcej o grze

7. TALISMAN MAGIA I MIECZ - Gra Talisman Magia i Miecz to wyprawa do świata smoków i magii! Każdy z graczy wciela się w jednego z poszukiwaczy przygód i wędrując po barwnej planszy, pełnej niebezpieczeństw krainie, zdobywa doświadczenie, rozwija umiejętności swojej postaci, odnajduje albo kupuje przedmioty  i przeżywa niezwykłe przygody. Celem każdego gracza jest odzyskać, jako pierwszy, starożytny artefakt.


Wiek: od 9 lat

CENA: 209,16 zł

TALISMAN MAGIA I MIECZ - więcej o grze8. NIE ŚMIEJ SIĘ – pełna śmiechu gra familijna w której chodzi o…. nie roześmianie się! Aby zdobyć przewagę nad rywalami musimy jak najdłużej zachować powagę! 165 sztuk haseł i nos klauna w zestawie!


Wiek: od 8 lat

CENA: 47,84 zł

NIE ŚMIEJ SIĘ - więcej o grze
MISTAKOS – WALKA O STOŁKI + MISTAKOS Niebanalna forma i proste zasady to główna zaleta gry rodzinnej Mistakos. Świetnie sprawdzi się jako zabawa łącząca graczy w różnym wieku. Zadaniem graczy jest dołożenie krzesełek/ drabin w taki sposób aby całość nie runęła! Gdy posiadacie oba zestawy – to dopiero będą krzesłowo-drabinowe budowle! Idealna gra dla 5 latków!Wiek: od 5 lat

CENA: od 45,60 zł

MISTAKOS - walka o stołki - extra - więcej o grze

MISTAKOS - walka o stołki - więcej o grze
9. 5 SEKUND JUNIOR – super rozwijająca gra dla 5-6 latków! Każdy wymieni 3 rasy psów prawda? Ale gdy masz tylko 5 sekund na udzielenie odpowiedzi już nie jest tak łatwo! W tej grze czas nie jest sprzymierzeńcem a czasem Maluchy potrafią wymawiać niestworzone nazwy! Zabawa gwarantowana!


Wiek: od 5-6 lat

CENA: 73,15 zł

5 SEKUND JUNIOR - więcej o grzeOto najbardziej najlepsze gry dla Młodych poszukiwaczy przygód i dobrej zabawy!
Wybierz coś dla Twojego odkrywcy i zagrajcie razem!

Przygotowała: Justyna - KIDZ